GoToGate (1. JAV). Kelionės planavimas į JAV 2019

Rytinė pakrantė. Kur skristi?

2017 metais su draugais aplankėme vakarinės JAV pakrantės dalį, todėl šįkart nusprendėme keliauti į rytinę dalį. Skristi be persėdimų iš Vilniaus – tikrai brangu. 2017 metų skrydis Ryga – Stokholmas – Los Andželas – Oslas – Vilnius su Norwegian žmogui kainavo po 420€ už bilietą į abi puses.

Visur užkliūdavo už akies, kad skrydis Europa – JAV – Europa – vos už $199. Galvojau, kaip čia mums taip pigiai nepavyksta? Kadangi šįkart bendrakeleivių nebuvo, buvome lankstūs skridimo datai.

Bilietų paieška prasidėjo 2019 sausio pirmosiomis savaitėmis, norėjosi nuskristi minimaliais kaštais ir kad jau būtų šilčiau. Sausio mėnesį buvo daugybė pasiūlymų vasario antrai pusei – kovo mėnesiui iš Vilniaus į Niujorką (per Stokholmą ar Helsinkį) vos už 200-250€. Beeeet vasario kovo mėnesiai JAV buvo vieni šalčiausių per pastarąjį šimtmetį (planas buvo aplankyti ir Čikagą, kur šią žiemą užšalo Mičigano ežeras, o lauke temperatūra nukrito žemiau -30°C). Tad teko pavargti su įvairiais įrankiais 🙂 Panagrinėjus įvairias kelionės kryptis, pasidarė akivaizdu, kad pigiausi skristi į Niujorką ir Los Andželą, o pastarajame neseniai lankėmės, tad krypties klausimas išspręstas.

Kur ieškojau pigių skrydžių

Pirma mintis – Norwegian, nes iš Edinbugo skraidė į JAV už $199. NOT. Tik ne iš rytų Europos ir net ne iš Oslo. Atmesta.

Toliau – makalius.lt, momondo.com, kayak.com, greitai.lt, expedia.com – NOPE. Lietuviai nesiūlo nieko pigiau nei Norwegian, o užsienio kompanijos paskutiniam žingsnyje prieš apmokėjimą įrašo “paslaugų mokestį” (service fee) ir iškart aplenkia Norwegian kainą bent 50€.

Galiausiai pastebėjau, jog žemesnes kainas rodo Skyscanner, o tiksliau Skyscanner.se (kalba – anglų, o kainas rodys Švedijos kronomis). Tiesa, bilietų kainas žiūrėjau iš Oslo į Niujorką ir reikėtų pridėti, kad kad kainos Vilnius – Oslas vasarą labai pakyla (paprastai kaina yra ~40-50€, o vasarą ar per Velykas 100€+).

Skyscanner yra toks skrydžių pardavėjų ‘ebay’, nes savo tarpininkavimo paslaugas siūlo visokios šaraškinų kontoros kaip Edreams, Cheap0flights, Travellink ir daugybė kitų.

Pavyzdžiui Edreams turėjo nuskaityti ~430€ už 2 bilietus Oslas – Niujorkas, bet iš Revolut kortelės pabandė nuskaityti 505,14€. Buvo uždėtas limitas būtent dėl šių bilietų ~450€, todėl pinigus apsaugojau. Kita kontora jau buvo iš Skyscanner.se – Travellink, kurie turi vos 1.8✰ įvertinimą Trustpilot – pabandė nuskaityti 442,47, nors turėjo būti apie 360€.

Nepavykę bandymai nuplėšti pinigus. Rovolut limitų funkcija apsaugojo.

Jau buvau beveik nuleidęs rankas ir sausio 23 vakarą pavyko nusipirkti bilietus 2 asmenims OSL – ZRH – JFK – BRU – OSL už 384,02€, t.y. 192,01€ žmogui. Skrydis iš Oslo gegužės 27, o Osle nusileidom birželio 13, iš viso 15 naktų JAV.

Bilietų iš Vilniaus į Oslą ir atgal ieškojau su Google Flights, nes labai greitai veikia ir gana tiksliai kainas atvaizduoja. Prieš pirkdamas bilietus Oslas – Niujorkas, tikrinau Ryanair kainas tomis dienomis, kad bilietai nepabrangtų visu 100€.

Ryanair bilietai kainavo 101,29€, įskaitant rankinį bagažą pirmyn ir atgal (kurio mums taip ir neprireikė, nes abu keliavom su paprastomis 4-5kg svorio kuprinėmis).

Galutinė kaina žmogui už lėktuvo bilietus – 242,66€. Ryanair viskas labai standartiškai, o mūsų skrydžio operatoriai Transatlantiniam skrydžiui – SWISS ir Brussels Airlines. Neblogai, kaip už 192€, m?

Daugiau apie pasiruošimą – kitoje dalyje 🙂